Jak najlepiej „skasować” pozycję koszt energii biernej z rachunku za prąd?

Kompensacja mocy biernej to proces optymalizacji zużycia energii elektrycznej poprzez kontrolowanie mocy biernej w systemie elektrycznym. Ma to na celu zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie strat energetycznych i poprawę stabilności napięcia w sieci. Oto kilka kroków, od których możesz zacząć proces kompensacji mocy biernej:

1. Sprawdź rachunek za energię

Sprawdź na rachunku za energię elektryczną pozycje „Pobór energii biernej indukcyjnej” i „Rozliczenie energii biernej pojemnościowej”: jeśli suma na rachunku przekracza 500 zł, przejdź do kolejnego punktu

2. Analiza zużycia energii

Możesz zlecić nam wykonanie pomiarów elektrycznych pod kątem zużycia energii elektrycznej w Twoim zakładzie lub budynku, gdzie ocenimy kiedy i gdzie występują szczytowe obciążenia oraz czy występują wyraźne wahania mocy biernej.

3. Dobór urządzeń kompensujących

Na podstawie pomiarów i obliczeń mocy biernej zaproponujemy odpowiednie urządzenia wraz z określeniem czasu zwrotu z inwestycji.

4. Projekt systemu kompensacji

Po potwierdzeniu doboru urządzeń i oferty, przygotujemy plan rozmieszczenia urządzeń w Twojej rozdzielni.

5. Instalacja urządzeń

W umówionym czasie, zainstalujemy urządzenia wraz z ich odpowiednim wyregulowaniem, udzielając na nie 24-ro miesięcznej gwarancji.

6. Pomiar oszczędności

Po pewnym okresie użytkowania przeprowadź analizę faktur za energię elektryczną, aby ocenić oszczędności wynikające z kompensacji mocy biernej.

Dbałość o jakość energii a w szczególności kompensacja mocy biernej to złożony proces, który wymaga dokładnej analizy i odpowiedniego planowania. Warto skorzystać z usług ekspertów, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie poprawy jakości energii w przemyśle potrafią od razu znaleźć optymalne rozwiązania i jednocześnie zagwarantować skuteczność i bezpieczeństwo implementacji.

Zadzwoń (kliknij)
725888812