Audyt energetyczny przedsiębiorstwa
Każde duże przedsiębiorstwo w Polsce jest zobowiązane przeprowadzić kompleksowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa raz na 4 lata. Audyt energetyczny przedsiębiorstwa opisuje sposób zużycia minimum 90% zużywanej energii w firmie i jednocześnie w oparciu o te dane przedstawia rekomendowane działania, których celem jest wzrost efektywności energetycznej firmy. Rzetelnie przeprowadzony audyt, daje odpowiedź gdzie należy szukać oszczędnosci w celu redukcji kosztów mediów energetycznych w przedsiębiorstwie.
Białe Certyfikaty - audyt efektywności energetycznej
Jeśli rozważasz poniższe działania w firmie:
- modernizacja oświetlenia
- modernizacja instalacji dla procesów przemysłowych, energetycznych, telekomunikacyjnych i informatycznych
- modernizacja izolacji instalacji przemysłowych, lokalnych sieci ciepłowniczych
- modernizacja źródeł ciepła (kotłownie)
- remont (przebudowa) budynku wraz z infrastrukturą techniczną
- redukcja strat związanych z przesyłaniem, dystrybucją bądź odbiorem energii
- odzysk energii w ramach procesów przemysłowych
- redukcja energii biernej
- modernizacja pomp, kompresorów, wentylatorów
- instalacja efektywnego systemu sterowania
- inne działania poprawiające efektywność energetyczną przedsiębiorstwa
Zyskaj dodatkowe finasowanie w postaci Białych Certyfikatów. By je uzyskać, trzeba przeprowadzić audyt efektywności energetycznej i rozliczyć modernizację w Urzędzie Regulacji Energetyki [URE]. Zrealizowaliśmy takich procedur bardzo wiele, więc wiemy jak możemy Ci pomóc i oszacować na ile będzie to dla Ciebie korzystne, sprawdź nas
Audyt cieplnej mocy zamówionej dla Klientów z dostawą ciepła z sieci ciepłowniczej w budownictwie wielomieszkaniowym i przemyśle
Jeśli zarządzasz:
- spółdzielnią mieszkaniową,
- wspólnotą mieszkaniową,
- przedsiębiorstwem,
które w ciepło zaopatruje się przez zewnętrzną sieć ciepłowniczą (nie posiadasz własnej kotłowni), proponujemy audyt mocy zamówionej w cieple (stałe koszty na fakturze). Poprzez dokładną analizę zapotrzebowania na ciepło Twoich obiektów, opartą na autorskiej metodzie obliczeniowej, potrafimy znacznie zmniejszyć stałe koszty ogrzewania i dajemy na to pisemną gwarancję. Przykłady i wartości naszych oszczędności znajdziesz w zakładce Case Study
Audyt efektywności energetycznej budynków / świadectwa charakterystyki energetycznej budynków
Zgodnie z obowiązującą ustawą właściciele bądź zarządcy nieruchomości, którzy chcą je sprzedać albo wynająć, mają obowiązek zlecić sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Innymi słowy wszystkie firmy (np. Panattoni, Pro Logis, firmy z sektora BTS, etc.), zajmujące się wynajmem powierzchni pod centra logistyczne, produkcję czy inne usługi powinny mieć dla wynajmowanych powierzchni sporządzone świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.
Obowiązują one w Polsce od 2009 r. i określają całkowite zapotrzebowanie na energię niezbędną do użytkowania budynku lub jego części. Biorą one pod uwagę parametry techniczne konstrukcji oraz instalacji, a także źródła ciepła. Właścicielowi, nabywcy lub nowemu użytkownikowi, pozwalają sprawdzić jakich kosztów eksploatacyjnych budynku, hali, domu czy mieszkania mogą się spodziewać w okresie użytkowania.
Świadectwo efektywności energetycznej - końcową konkluzja zawarta w poniższej informacji
Certyfikat energetyczny informuje nas przede wszystkim o jakości budynku pod względem zużycia energii. Na poziom wykorzystania energii wpływ ma wiele czynników – od użytych materiałów, przez rodzaj konstrukcji po sprawność instalacji. Elementy te wspólnie decydują o wysokości kosztów związanych z eksploatacją danego budynku bądź lokalu, zatem kupujący nieruchomości zyskują świetne narzędzie w poszukiwaniu najlepszej dla siebie oferty.
Certyfikat energetyczny jest ważny 10 lat od daty sporządzenia. W przypadku termomodernizacji lub remontu, gdy zmienia się charakterystyka obiektu (np. przez wymianę okien, kotła czy instalacji grzewczej), świadectwo charakterystyki należy przygotować jeszcze raz. To obowiązek inwestora lub właściciela budynku.