Audyt energetyczny przedsiębiorstwaKażde duże przedsiębiorstwo w Polsce jest zobowiązane przeprowadzić kompleksowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa raz na 4 lata. Audyt energetyczny przedsiębiorstwa opisuje sposób zużycia minimum 90% zużywanej energii w firmie i jednocześnie w oparciu o te dane przedstawia rekomendowane działania, których celem jest wzrost efektywności energetycznej firmy. Rzetelnie przeprowadzony audyt, daje odpowiedź gdzie należy szukać oszczędnosci w celu redukcji kosztów mediów energetycznych w przedsiębiorstwie.Białe Certyfikaty - audyt efektywności energetycznej


Jeśli rozważasz poniższe działania w firmie:

 • modernizacja oświetlenia
 • modernizacja instalacji dla procesów przemysłowych, energetycznych, telekomunikacyjnych i informatycznych
 • modernizacja izolacji instalacji przemysłowych, lokalnych sieci ciepłowniczych
 • modernizacja źródeł ciepła (kotłownie)
 • remont (przebudowa) budynku wraz z infrastrukturą techniczną
 • redukcja strat związanych z przesyłaniem, dystrybucją bądź odbiorem energii
 • odzysk energii w ramach procesów przemysłowych
 • redukcja energii biernej
 • modernizacja pomp, kompresorów, wentylatorów
 • instalacja efektywnego systemu sterowania
 • inne działania poprawiające efektywność energetyczną przedsiębiorstwa

Zyskaj dodatkowe finasowanie w postaci Białych Certyfikatów. By je uzyskać, trzeba przeprowadzić audyt efektywności energetycznej i rozliczyć modernizację w Urzędzie Regulacji Energetyki [URE]. Zrealizowaliśmy takich procedur bardzo wiele, więc wiemy jak możemy Ci pomóc i oszacować na ile będzie to dla Ciebie korzystne, sprawdź nasAudyt cieplnej mocy zamówionej dla Klientów z dostawą ciepła z sieci ciepłowniczej w budownictwie wielomieszkaniowym i przemyśle


Jeśli zarządzasz:

 • spółdzielnią mieszkaniową,
 • wspólnotą mieszkaniową,
 • przedsiębiorstwem,

które w ciepło zaopatruje się przez zewnętrzną sieć ciepłowniczą (nie posiadasz własnej kotłowni), proponujemy audyt mocy zamówionej w cieple (stałe koszty na fakturze). Poprzez dokładną analizę zapotrzebowania na ciepło Twoich obiektów, opartą na autorskiej metodzie obliczeniowej, potrafimy znacznie zmniejszyć stałe koszty ogrzewania i dajemy na to pisemną gwarancję. Przykłady i wartości naszych oszczędności znajdziesz w zakładce Case Study


Audyt efektywności energetycznej budynków / świadectwa charakterystyki energetycznej budynków


Zgodnie z obowiązującą ustawą właściciele bądź zarządcy nieruchomości, którzy chcą je sprzedać albo wynająć, mają obowiązek zlecić sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Innymi słowy wszystkie firmy (np. Panattoni, Pro Logis, firmy z sektora BTS, etc.), zajmujące się wynajmem powierzchni pod centra logistyczne, produkcję czy inne usługi powinny mieć dla wynajmowanych powierzchni sporządzone świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Obowiązują one w Polsce od 2009 r. i określają całkowite zapotrzebowanie na energię niezbędną do użytkowania budynku lub jego części. Biorą one pod uwagę parametry techniczne konstrukcji oraz instalacji, a także źródła ciepła. Właścicielowi, nabywcy lub nowemu użytkownikowi, pozwalają sprawdzić jakich kosztów eksploatacyjnych budynku, hali, domu czy mieszkania mogą się spodziewać w okresie użytkowania.Świadectwo efektywności energetycznej - końcową konkluzja zawarta w poniższej informacji


Certyfikat energetyczny informuje nas przede wszystkim o jakości budynku pod względem zużycia energii. Na poziom wykorzystania energii wpływ ma wiele czynników – od użytych materiałów, przez rodzaj konstrukcji po sprawność instalacji. Elementy te wspólnie decydują o wysokości kosztów związanych z eksploatacją danego budynku bądź lokalu, zatem kupujący nieruchomości zyskują świetne narzędzie w poszukiwaniu najlepszej dla siebie oferty.

Certyfikat energetyczny jest ważny 10 lat od daty sporządzenia. W przypadku termomodernizacji lub remontu, gdy zmienia się charakterystyka obiektu (np. przez wymianę okien, kotła czy instalacji grzewczej), świadectwo charakterystyki należy przygotować jeszcze raz. To obowiązek inwestora lub właściciela budynku.

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

 
1Krótki czas realizacji
Ze względu na potencjał techniczny i ilość audytorów, potrafimy realizować audyty energetyczne w relatywnie krótkim czasie.
2 Na terenie całej Polski
Nasi audytorzy docierają do Klientów zlokalizowanych w dowolnej części Polski, co ma znaczenie przy organizacjach posiadających wiele oddziałów.
3Dostarczamy oszczędności
Wiedza, którą daje nam przeprowadzony audyt energetyczny, przekłada się na konkretne projekty zmierzające do oszczędności energii elektrycznej.
 

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu


Zadzwoń teraz