Oświetlenie LED wszystko (prawie) o zaletach i wadach tego rodzaju oświetlenia cz. I

Poznaj korzyści, jakie daje nowoczesne oświetlenie LED

 

Lampy LED – długi czas pracyzaletach i wadach oświetlenia LED

Profesjonalne oprawy (źródło światła wraz z obudową) LED mają żywotność liczoną pomiędzy ok. 50.000 h a 100.000 h (6 – 12 lat świecenia bez przerwy 24h/7d) a często i więcej. W tym czasie zużylibyśmy wielokrotnie więcej klasycznych źródeł światła. Koszt zakupu żarówek, koszt montażu i potencjalne przestoje potrzebne na ich wymianę, są kosztami jakich nie musimy kalkulować stosując oświetlenie LED.

Warto rozważyć modernizację oświetlenia w swojej firmie. Jeśli potrzebujesz wsparcia – skontaktuj się z nami.

 

Żarówki LED – wysoka efektywność

Diody LED pobierają o ok. 80% mniej energii w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia, co oznacza, że Twoje rachunki staną się zdecydowanie niższe. Czas zwrotu inwestycji [ROI] dla Klientów komercyjnych, po zdecydowaniu się na oświetlenie LED, waha się pomiędzy 5 a 24 miesiącami (dla cen energii z II połowy 2022 roku).

 

Diody LED – optymalne finansowanie inwestycji

Przy krótkim okresie zwrotu z inwestycji, o czym powyżej, warto się zastanowić nad finansowaniem inwestycji leasingiem, gdzie rata leasingowa jest niższa niż wartość oszczędności od pierwszego dnia po instalacji. Przy założeniu gwarancji europejskiego producenta na poziomie 5 lat, inwestycja w oświetlenie LED jest bardzo efektywna i bezpieczna.

 

Oświetlenie w technologii LED – odporność na uszkodzenia

Oprawy LED nie zawierają żadnych ruchomych, ani szklanych elementów, są znacznie bardziej odporne na wstrząsy i uderzenia od zwykłej żarówki, co w przemyśle ma ogromne znaczenie związane z kosztami ewentualnych awarii i ryzykiem zakłócenia produkcji przez potłuczone elementy tradycyjnych źródeł światła.

 

Lampy LED – brak migotania

W oprawach jarzeniowych występuje efekt migotania, który najlepiej jest widoczny gdy skierujemy obiektyw aparatu w smartfonie w kierunku świetlówki. Migotanie, choć niewidoczne gołym okiem, ma niekorzystny wpływ na komfort pracy pracowników i ich wydajność. Oświetlenie LED jest zasilane prądem stałym co eliminuje efekt migotania.

 

Technologia LED – włączasz i masz

Oświetlenie LED reaguje natychmiast na włączenie i wyłączenie światła. Pełną i oczekiwaną moc żarówki LED uzyskujesz kiedy tego potrzebujesz; jeśli w Twojej hali wyłączą się oprawy sodowe lub metalohalogenkowe, czas ich ponownego uruchomienia liczy się w dziesiątkach minut – Diody LED włączają się natychmiast i pełny strumień światła pojawia się w czasie poniżej 1s.

 

Oświetlenie LED i proste sterowanie

Poprzez zastosowania automatycznego sterowania (system DALI, 1-10V), diody LED rozświetlają się na tyle, by uzyskać oczekiwany poziom doświetlenia na danej powierzchni (produkcja 300 lx, magazyny 150 lx i inne normy). Nie musisz używać światła na 100% jego mocy. Ono automatycznie dostosuje się do warunków zewnętrznych – to przekłada się na kolejne oszczędności, zwłaszcza wtedy gdy w Twojej hali masz dodatkowe doświetlenie światła dziennego (okna, świetliki dachowe, etc.).

 

Oddawanie ciepła w technologii LED

Oprawy LED ze względu na swoją wydajność gdzie 90% mocy przetwarzane jest na światło, generują niewielkie ilości energii cieplnej. To ma wpływ na mniejsze zużycie energii i co za tym idzie koszty wentylacji czy klimatyzacji. Ponadto zostaje ograniczone ryzyko pożaru, w stosunku do opraw starego typu gdzie znaczna ilość energii zużywana jest na ogrzanie źródła światła. To również jest istotne dla produktów czy urządzeń, które mogą być wrażliwe na wysoką temperaturę.

Zadzwoń (kliknij)
725888812