Jakie korzyści płyną z instalacji Systemu Zarządzania Energią Cieplną?

Pokłosiem roku 2022, słowo „energia” jest i będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Gdy myślimy o energii, zazwyczaj stawiamy dziś takie pytania:

 • Po pierwsze: czy energia w ogóle będzie i jak duże jest ryzyko przerw w dostawach?
 • Po drugie: ile będzie kosztować energia?
 • Po trzecie: czy będzie nas stać na energię?
 • Po czwarte: co mam zrobić, by zmniejszyć zużycie energii, a w ślad za tym koszty energii?

O ile na pytania od 1 do 3 nie znamy odpowiedzi i nie mamy na to wpływu, tak na ostatnie pytanie związane z możliwością zmniejszenia zużycia energii, mamy już sporo ciekawych rozwiązań. O tych rozwiązaniach piszemy poniżej.

System Zarządzania Energią Cieplną - korzyści

Jednym ze sposobów obniżenia kosztów energii jest instalacja Systemu Zarządzania Energią Cieplną w budynku. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć zużycie energii cieplnej na Centralnym Ogrzewaniu (CO) i Ciepłej Wodzie Użytkowej (CWU) od 5% do nawet 25%. Skala oszczędności uzależniona jest od funkcji i sposobu użytkowania budynku. Większą skalę oszczędności uzyskujemy w budynkach, w których ludzie przebywają 5 dni w tygodniu np. 10 godzin w ciągu dnia, nieco mniejszą w budynkach, które pracują w ruchu ciągłym.
Dodatkową korzyścią wynikająca z zainstalowania takiego Systemu jest brak konieczności przeprowadzania systematycznych kontroli systemów ogrzewania, które są związane z nowelizacją Prawa Budowlanego.

Gdzie można zainstalować System Zarządzania Energią Cieplną

System Zarządzania Energią Cieplną możemy zainstalować zarówno w budynkach zasilanych z sieci ciepłowniczej, jak również posiadających własną kotłownię bez względu na rodzaj paliwa. Instalacja jest realizowana po stronie zasilania obiegu grzewczego w budynku, czyli za wymiennikiem bądź za wyjściem z kotła.

AUDYT ENERGETYCZNY - DLACZEGO WARTO?

 • ograniczanie zużycia energii

 • niższe koszty prowadzenia działalności

 • uzyskanie statusu przedsiębiorstwa proekologicznego

  Koszt Systemu Zarządzania Energią Cieplną

  Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach i skuteczności działania systemu, czas zwrotu z inwestycji zazwyczaj nie jest dłuższy niż 2 lata. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala na instalacje Systemu w formule ESCO czyli praktycznie bezkosztowej dla Klienta. Tu jednak budynek i system zaopatrzenia w ciepło musi spełniać pewne warunki minimalne.

  Instalacja Systemu Zarządzania Energią Cieplną w formule ESCO

  By dowiedzieć się czy Twój budynek mógłby zostać zakwalifikowany do formuły ESCO, wypełnij formularz kontaktowy, odeślemy ankietę do wypełnienia, na podstawie której będziemy mogli wstępnie określić możliwości instalacji Systemu Zarządzania Energią Cieplną.

  W kolejnych artykułach będziemy omawiać inne sposoby zmniejszania zużycia energii, a będą to:

  • redukcja zużycia energii elektrycznej w systemach sprężonego powietrza, również z opcją ESCO,
  • zmniejszenie zużycia energii elektrycznej poprzez modernizację instalacji oświetleniowej, przy możliwości uzyskania częściowego refinansowania kosztów z dostępnych programów,
  • kredyt ekologiczny,
  • System Monitoringu Kotłów Cieplnych wraz z systemem przywoływania serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego,
  • System Monitoringu Temperatury i Wilgotności dedykowany dla sieci aptek, sklepów mięsnych, sklepów z urządzeniami chłodniczymi,
  • i wiele innych, nad którymi stale pracujemy i wprowadzamy na rynek.

  Więcej o audycie energetycznym w filmie

  Zadzwoń (kliknij)
  725888812