13 powodów dla których warto mieć ogrzewanie na podczerwień?

 • Niskie koszty zakupu (do 70% oszczędności)ogrzewanie na podczerwień

Systemy, które pozwalają na ogrzewanie podczerwienią charakteryzują się do 70 % niższymi kosztami zakupu niż powszechnie stosowane systemy ogrzewania, oferując przy tym liczne dodatkowe korzyści. Nie trzeba budować kosztownej infrastruktury grzewczej tj. rurki, grzejniki wodne, komin kotłowni i sama kotłownia.

Wdrożenie ogrzewania na podczerwień to jedna z naszych sprawdzonych usług – zobacz jak działamy!

 • Bez konieczności dodatkowego magazynowania materiałów grzewczych

Systemy, które pozwalają na ogrzewanie podczerwienią nie wymagają konserwacji i kontroli – co zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy.

 • Bez ukrytych kosztów dodatkowych

Gramy w otwarte karty: ogrzewanie na podczerwień prowadzi do tego, że nie ponosimy żadnych ukrytych kosztów dodatkowych, takich jak na przykład koszty budowy kotłowni i instalacji wodnej do grzejników, koszty budowy instalacji kominowych i ich konserwacji, koszty prądu do pomp, etc.

 • Wszechstronne i zapewniające oszczędność miejsca ogrzewanie na podczerwień

Dzięki naszym nowoczesnym systemom na ogrzewanie podczerwienią, zbędna staje się dodatkowa przestrzeń magazynowa na materiał grzewczy, a ponadto nasze wyjątkowo płaskie panele grzewcze można montować bezpośrednio na ścianach i suficie – z zachowaniem pełnej elastyczności oraz zgodnie z życzeniami użytkownika, w mieszkaniu, w łazience, w garażu, w piwnicy, w biurze, w hali przemysłowej lub w dowolnym innym miejscu, w którym użytkownik chce je zastosować.

 • Równomierny rozkład temperatury – przyjemniejszy klimat pomieszczenia

W przeciwieństwie do innych, powszechnie stosowanych systemów ogrzewania, ogrzewanie na podczerwień nie ogrzewa powietrza lecz ściany, wszystkie meble, przedmioty i osoby w pomieszczeniu. W przypadku ogrzewania podczerwienią, ciepło emitowane przez promieniowanie podczerwone zmagazynowane w murze i meblach jest ponownie wypromieniowywane w postaci równomiernie oddawanego, delikatnego ciepła. Fale cieplne nie mają przy tym żadnego wpływu na przepływ powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu wilgotność powietrza pozostaje na przyjemnie wysokim i stałym poziomie.

 • Niemal bez zawirowań powietrza i kurzu

Dzięki równomiernemu podziałowi temperatury w pomieszczeniu zapewnianemu w przypadku, kiedy mamy do czynienia z systemem na ogrzewanie podczerwienią, praktycznie wyeliminowany jest uwarunkowany ogrzewaniem ruch powietrza w pomieszczeniu, nie dochodzi zatem do powstawania zawirowań kurzu. Ponieważ ogrzewanie na podczerwień nie wysusza również powietrza, pozostaje ono świeże i prawie pozbawione kurzu, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku osób wrażliwych na kurz i alergików.

 • Ogrzewanie na podczerwień – zwalcza i zapobiega tworzeniu się pleśni

Promieniowanie podczerwone wytwarzane przez grzejniki ogrzewa mury i wysusza je, co pozbawia pleśń wszelkich szans. Ogrzewanie pomieszczeń podczerwienią to dodatkowa korzyść. Jednocześnie zapewniona zostaje większa wilgotność powietrza, co bez wątpienia jest gwarancją przyjemniejszego mikroklimatu pomieszczenia w porównaniu do np. tradycyjnego ogrzewania czy powszechnie stosowanych systemów grzewczych.

 • Ogrzewanie podczerwienią – indywidualny projekt zapewniający sporo możliwości

Ogrzewanie na podczerwień pokazuje, że możliwe jest zapewnienie wydajnego, korzystnego finansowo, przyjaznego środowisku, a jednocześnie ładnego i dostosowanego do potrzeb systemu ogrzewania. Systemy odpowiadają idealnie stylowi oraz gustom naszych Klientów i redukują koszty ogrzewania.

 • Panele grzewcze – proste w samodzielnym montażu

Panele IR montowane są w prosty sposób na ścianie lub suficie i podłączane do prądu są gotowe do pracy! Bez montażu podpór, układania rur i regulacji pieca. Dzięki załączonej instrukcji montażowej można samodzielnie i w dziecinnie prosty sposób zamontować i uruchomić niemal jednym ruchem ręki wszystkie panele IR.

 • Temat ogrzewania podczerwienią – przyjazne dla środowiska i trwałe

Koncepcja związana z tematem ogrzewanie na podczerwień bazuje na najnowszych kryteriach ekologicznych i jest ona niezależna od powszechnie stosowanych surowców. Dzięki wykorzystaniu energii wytwarzanej z wody, wiatru i energii słonecznej, nasze systemy ogrzewania podczerwienią są neutralne z punktu widzenia emisji CO2, przyczyniając się do lepszej przyszłości.

 • Promieniowanie podczerwone – rozwiązanie na całe życie

Życie jest nieprzewidywalne i kto z nas może dokładnie powiedzieć, kiedy przypadnie termin kolejnej przeprowadzki lub przebudowy domu, biura czy hali produkcyjnej? Ogrzewanie na podczerwień może być w bardzo prosty sposób przemontowane i zamontowane w nowym miejscu. Ponadto, w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, nasze systemy na ogrzewanie na podczerwień charakteryzują się znacznie dłuższą, przewidywaną żywotnością i są one objęte pięcio- a nawet dziesięcioletnią gwarancją.

 • Panele grzewcze – możliwość prostej rozbudowy, w dowolnym momencie

W przypadku podjęcia decyzji o rozbudowie już zakupionego, konwencjonalnego systemu grzewczego na kolejne pomieszczenia, jak na przykład w przypadku konieczności ogrzewania nowego domu czy dobudowanych pomieszczeń bądź w przypadku stwierdzenia, że w pomieszczeniach jest po prostu zbyt zimno, rozbudowa konwencjonalnych systemów grzewczych wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi. Systemy paneli IR umożliwiają proste dokupienie nowych grzejników. Jedynym wymaganiem ich montażu jest gniazdko zasilające prądem elektrycznym. Ogrzewanie na podczerwień można również stosować w połączeniu z istniejącym, konwencjonalnym systemem grzewczym, zapewniając w ten sposób prostą i ekonomiczną rozbudowę systemu grzewczego we wspomnianych sytuacjach.

 • Ogrzewanie na podczerwień – produkcja europejska

Nasze panele grzewcze są produkowane w Polsce lub w Niemczech, co przekłada się na gwarantowaną powtarzalność i jakość produkcji. Jednocześnie taka sytuacja pozwala na dużą elastyczność związaną z dostawami oraz ewentualnym serwisem. Ponadto panele IR są certyfikowane pod kątem zgodności z normami europejskimi zarówno w zakresie bezpieczeństwa osób jak i bezpieczeństwa elektroenergetycznego.

Zadzwoń (kliknij)
725888812